RSS
Dzisiaj jest: niedziela, 20 czerwca 2021
www.bip.gov.pl
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Polnoc w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka

21-28 lutego 2020 roku - Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

20.02.2020

21 - 28 lutego 2020 roku - Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

22 lutego jest ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw.

21 lutego rozpocznie się „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” – akcja, która ma zwrócić szczególną uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” koordynowane są przez Ministerstwo Sprawiedliwości i potrwają do 28 lutego br.

W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” udzielane będą, w różnych miejscach kraju, w różnych lokalizacjach, w tym: w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych, bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne.

Tutejszy Sąd organizuje w dniach 25-27 lutego 2020 roku w sali nr 34 w godzinach 10.00-13.00 dyżury asystentów sędziów orzekających w Wydziałach Karnych i Cywilnych, którzy będą udzielali bezpłatnych porad prawnych dla ofiar przestępstw.
Szczegółowe informacje o miejscu i godzinach dyżurów są również dostępne za pośrednictwem mediów lokalnych oraz stron internetowych instytucji biorących udział w Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.
Lista organizacji dostępna pod adresem: www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

Opublikował: Konrad Popiołek
Publikacja dnia: 20.02.2020

Dokument oglądany razy: 2884
« inne aktualności

Elektroniczna Skrzynka Podawcza | Instrukcja korzystanie z BIP | Mapa strony | Statystyki BIP | Deklaracja dostępności