RSS
Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipca 2024
www.bip.gov.pl
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Polnoc w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka

Standardy Obsługi Interesanta

Uprzejmie informujemy, że w ramach realizowanego przez Departament Nadzoru Administracyjnego projektu PO WER pn. Wdrożenie standardów i procedur obsługi interesanta w sądownictwie powszechnym (dalej jako projekt WSOI) pod adresem: https://wsoi.ms.gov.pl/​ udostępniono portal internetowy związany z wprowadzonymi standardami obsługi interesanta.

W ramach standaryzacji procedur zostały ustalone jednolite wytyczne w zakresie sposobu postępowania podczas obsługi, a także zakres informacji udzielanych interesantom w określonych rodzajach spraw.

Zamieszczenie na portalu internetowym Standardów obsługi interesanta, Katalogu usług wraz z kartami usług dla interesantów oraz Katalogu procedur wraz z procedurami świadczenia usług dla pracowników sądów, umożliwia
Interesantowi szeroki dostęp do informacji o realizowanych przez sąd usługach bez konieczności przychodzenia do sądu.

Karty usług to wybrane rodzaje spraw, z którymi najczęściej zgłaszają się interesanci do sądów. Karty usług ujęte w katalogu usług, to jednostkowa informacja o postępowaniu tzn. o tym, w jaki sposób zrealizować daną usługę świadczoną przez sąd, w szczególności informacja o tym, który sąd i wydział jest dla sprawy właściwy, w jaki sposób zainicjować sprawy, jakie złożyć dokumenty, w jakim terminie należy je złożyć, w jakiej wysokości wnieść opłatę, jakie wzory zastosować.

Karta usługi to konkretna instrukcja działania dla interesanta, udzielana zgodnie z jednolitą we wszystkich sądach procedurą w celu zapobieżenia występującym dysproporcjom, zarówno w sposobie obsługi, jak i jakości przekazywanej interesantom informacji przez poszczególne sądy.

Do wybranych kart usług zostały załączone wzory pism i/lub formularzy znajdujących zastosowanie w odniesieniu do danej usługi.

Za aktualizację elektronicznych wersji kart usług wraz ze wzorami oraz procedur zamieszczonych na ww. portalu internetowym odpowiada Ministerstwo Sprawiedliwości.

Dokumenty dot. wdrożenia Standardów Obsługi Interesanta

Zarządzenie nr 3/21 Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ dot. wdrożenia Standardów Obsługi Interesanta


wstecz     na górę

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie Informację wytworzył: Konrad Popiołek
Informację opublikował: Konrad Popiołek
Czas wytworzenia informacji: 14.02.2023
Dokument oglądany razy: 9 984
Elektroniczna Skrzynka Podawcza | Instrukcja korzystanie z BIP | Mapa strony | Statystyki BIP | Deklaracja dostępności