RSS
Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipca 2024
www.bip.gov.pl
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Polnoc w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka

e-Sądownictwo - elektroniczne Postępowanie Upominawcze

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi - Północ w Warszawie informuje, iż od dnia 1.01.2010 roku do Kodeksu postępowania cywilnego został wprowadzony nowy rodzaj postępowania odrębnego tzw. elektroniczne postępowanie upominawcze.

Elektroniczne postępowanie upominawcze zostało wprowadzone jako odrębne postępowanie, mające charakter wezwania do zapłaty w sprawach, w których stan faktyczny nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego.

Sądem właściwym do rozpoznawania spraw w elektronicznym postępowaniu upominawczym  jest Sąd Rejonowy w Lublinie XVI Wydział Cywilny (tzw. e-sąd).

Portal tego sądu służy do:

  • wnoszenia pozwów o zapłatę w formie elektronicznej,
  • elektronicznej komunikacji stron postępowania z sądem, poprzez wnoszenie pism procesowych w postaci elektronicznej i odbiór korespondencji (np. nakazu zapłaty) z e-sądu,
  • uzyskiwania wglądu do elektronicznych akt sprawy,
  • weryfikacja treści elektronicznych nakazów zapłaty i klauzul wykonalności.

Nakaz zapłaty wydany w elektronicznym postępowaniu upominawczym ma postać wyłącznie elektroniczną i jest dostępny w systemie teleinformatycznym e-sądu www.e-sad.gov.pl po podaniu unikalnego kodu nakazu (20 znakowego) umieszczonego w lewym górnym rogu wydruku weryfikacyjnego.

Klauzula wykonalności wydana w elektronicznym postępowaniu upominawczym ma postać wyłącznie elektroniczną i jest dostępna zawsze wraz z nakazem zapłaty, do którego została wydana, w systemie teleinformatycznym e-sądu.

Szczegółowe informacje dostepne są i na bieżąco aktualizowane na stronie :

https://www.e-sad.gov.pl 


wstecz     na górę

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie Informację wytworzył: Marcin Szymanski
Informację opublikował: Krzysztof Urbanek
Czas wytworzenia informacji: 29.03.2023
Dokument oglądany razy: 24 111
Elektroniczna Skrzynka Podawcza | Instrukcja korzystanie z BIP | Mapa strony | Statystyki BIP | Deklaracja dostępności